Estonská města

Města v Estonsku. Hlavním městem a zároveň největším městem Estonska je Tallinn v němž žije okolo čtyři sta tisíc lidí. Druhým největším estonským městem je Tartu ležící na jihovýchodě země.
Více informací o Tallinnu

Tartu
Tartu je druhé největší estonské město se sto tisíci obyvateli. Tartu, jenž leží na jihovýchodě Estonska, je živé univerzitní město. Díky své historii nám může toto město nabídnout i několik zajímavých památek, jako je luteránský kostel sv. Jana (Jaani kirik, Johanneskirche), zástavba radničního náměstí, městská radnice pocházející z osmnáctého století a zbytky katedrály ze třináctého století. Turistickou zajímavostí je i místní botanická zahrada.
Více informací o Tartu

Narva
Narva je třetí největší estonské město ležící v severovýchodním výběžku Estonska na hranicích z Ruskem. Narva leží na na stejnojmenné řece, na jejímž druhém břehu leží ruské město Ivangorod (Ivanohrad), jenž bylo mezi světovými válkami také součástí Estonska. Narva má okolo 65 000 obyvatel. Nejznámější památkou ve městě je místní znovuobnovena Hermannova pevnost.
Více informací o městě Narva
Kohtla-Järve
Kohtla-Järve je průmyslové město ležící na severovýchodě Estonska, s počtem 45 000 obyvatel je Kohtla-Järve čtvrtým nejlidnatějším městem Estonska.
Více informací o městě Kohtla-Järve

Pärnu
Pärnu leží na na jihozápadě Estonska na pobřeží Baltského moře. Město je vyhledávaným letoviskem a lázněmi se spoustou hotelů a restaurací, Město má cca 44 tisíc obyvatel. Hlavními památkami města jsou zbytky středověkého opevnění města, Červená brána a Tallinnská brána.
Více informací o městě Pärnu