V týdnu od 27. července do 2. srpna 2020 do Estonska opět jen s karanténou

Narva-Jõesuu, Estonsko
Pláž v Narva-Jõesuu

Aktuální stav cestování občanů ČR do Estonska (nejen) za turistikou se opět zhoršil. Do Estonska mohou bez povinné karantény přijet jen občané těch zemí EU, které za poslední dva týdny (aktualizováno vždy v pátek) dosáhne
maximálně 15 nakažených novým koronavirem na sto tisíc obyvatel, což Česká republika v současnosti nesplňuje (udává se 17,7), ale splňuje to například Slovensko, takže občané Slovenska mohou do Estonska momentálně cestovat volně.
Nový stav je aplikován na cesty do Estonska v období od 27. července do 2. srpna 2020. Povinná čtrnáctidenní karanténa nejde nahradit předložením negativního testu na Covid-19. Další přehodnocení příjde v pátek 31. července, ale změna k lepšímu se nedá moc předpokládat.

Při návratu z Estonska do Česka není potřeba negativní test na koronavirus, ani není třeba nastoupit čtrnáctidenní karanténu. Situace se často rychle mění a tak si raději aktuální stav si raději ověřte na webu Ministerstva zahraničí ČR.

Zde najdete seznam zemí i se současnou hodnotou indexu nakažených novým koronavirem na sto tisíc obyvatel a vyznačením, zda občané té které konkrétní země mohou do Estonska cestovat bez následné karantény.
https://vm.ee/en/information-countries-and-quarantine-requirements-passengers%20