Památky a zajímavosti

Narva, Estonako
Pevnost v Narvě

Hvězdou mezi památkami v Estonsku je bezesporu zachovalé středověké centrum Starého Města v Tallinnu. Zejména kvůli této památce, jenže je zapsaná také na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO jezdí do Estonska nejvíce turistů. Mezi další nejzajímavější a nejnavštěvovanější památky a zajímavosti v Estonsku patří také další místa v hlavním městě Tallinnu jako je Kadriorg („Kateřino údolí“) čtvrt s mnoha barokními paláci jenž nechala postavit ruská carevna Kateřina I.
Mezi nejzajímavější turistická lákadla patří také estonské hrady, mezi nejznámější patří hrad v Narvě (Narva Hermann Castle, Hermanni linnus) a hrad v Rakvere. Oba hrady spojily svou historii zejména s Řádem Německých rytířů.

Obdivovanou zajímavostí jsou i krátery Kaali. jedná se o soustavu devíti kráterů po dopadu meteoritů na ostrově Saarenmaa. Největší z kráterů má v průměru cca 110 metrů.

Mezi turisty navštěvovaná města patří i Tartu s nejvýznamnější památkou kostelem sv. Jana (Jaani Kirik) a přímořské letovisko a lázně Pärnu na západním pobřeží země. Mezi další oblíbená přímořská letoviska na pobřeží Baltského moře patří Kaberneeme, Toila, Võsu a Käsmu.