Tallinn

Tallinn je největším estonským městem a také hlavním městem Estonska. V Tallinnu žije okolo čtyř set tisíc obyvatel. Tallinn leží na severu Estonska, na pobřeží Baltského moře. Tallinn je díky své poloze významný přístav. Tallinn je také díky své historii a tomu, že se dodnes dochovalo celé tallinnské Staré Město jedním z nejnavštěvovanějších evropských měst.

Tallinn, Estonsko, Pobaltí
Tallinn v zimě

Historické centrum Tallinnu se rozděluje na oblast Starého Města (Vanalinn) a na oblast hradního vrchu (Toompea).
Staré Město nám může poskytnout představu, jak vypadaly cca v sedmnáctém století hanzovní města. Údajně dvě třetiny Starého Města se zachovaly ve stavu v jakém byly v sedmnáctém století. Dochovala se také významná část hradeb s bastiony. Mezi nejvýznamnější památky Starého Města patří věže Kiek in de Kök a Paks Margareeta, Dominikánský klášter sv. Kateřiny, pravoslavný kostel sv. Michala, historická gotická radnice, gotický dům velké Gildy, kostel sv. Mikuláše (Niguliste kirik), kostel sv. Ducha (Püha Vaimu kirik) a kostel sv. Olafa (Oleviste kirik).
V oblasti hradního vrchu patří k nejzajímavějším památkám katedrála Panny Marie, pravoslavný chrám Alexandra Něvského, budova hradního zámku v němž nyní sídlí estonský parlament, zachovalé mohutné opevnění s padesát metrů vysokou věží Pikk Hermann. Mezi nejzajímavější památky v dalších částech Tallinnu patří bývalé letní sídlo ruského cara ve čtvrti Kadriorg, jenž je nyní využíváno jako muzeum umění a pak také prezidentský palác, jenž najdeme ve stejné čtvrti.Booking.com