Jak se dostat do Estonska

Máme na výběr z několika možností jak cestovat do Estonska. Nejpohodlnější a také nejdražší variantou cesty do Estonska bude cesta letadlem, jelikož však neexistuje přímý let z ruzyňského letiště v Praze na letiště v Tallinnu, musíme použít některé z letišť v sousedních zemích. České republice nejbližší letiště, odkud jsou vypravovány přímé lety do Estonska jsou Varšava, Berlín, Frankfurt nad Mohanem a Vídeň. Více informací najdete zde.

Dále můžeme do Tallinu cestovat autobusem. Z Prahy do Tallinnu existuje každodenní autobusová linka společnosti Ecolines z Prahy do lotyššské Rigy přes Hradec Králové, Wroclaw, Varšavu, Vilnius do Rigy a poté dalším spojem z Rigy do Tallinnu, cesta trvá cca 26 a půl hodiny a cen jízdenky je od 65 EUR jedním směrem, necelých 1800 Kč (stav k začátku roku 2019). Více informací, jízdní řády, a koupi jízdenek provedete na webu Ecolines
Další autobusovou možností je cesta autobusem z polské Varšavy do Tallinu se společností LUX Express. Cesta trvá 18 a půl až 19 hodin a cena jízdenky se mění, nejčastěji stojí kolem 40 EUR, v akci i kolem 23 EUR za cestu jedním směrem. Více informací, jízdní řády, a koupi jízdenek provedete na webu LUX Express
Do Estonska můžeme v krajním případě cestovat také vlakem, a to přes Polsko, Bělorusko a Rusko. Do Tallinnu jezdí vlaky z Petrohradu a z Moskvy.

Při cestě autem do Estonska, pojedeme po evropské silnici E65, která začíná v Praze a vede přes Polsko, Litvu, Lotyšsko do Estonska (úseku Varšava-Tallinn, který je dlouhý 970 km se nazývá Via Baltica).

Další možností jak cestovat do Estonska, konkrétně do Tallinnu je cesta trajektem, Tallinn má několik spojení denně s finskými Helsinkami. Nabízí se tedy cesta letecky z Prahy do finských Helsinek a odtamtud trajektem do estonského Tallinnu.